Bobošíková kandiduje do Sněmovny. Za jakou stranu to bude zkoušet, by vás nenapadlo ani ve snu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
jana bobosikova
Zdroj: Profimedia

V nadcházejících volbách se do Sněmovny pokusí dostat i bývalá politička a novinářka Jana Bobošíková. Její osoba je velice dobře známá z mediálního i politického dění. Rozhodla se ovšem kandidovat za stranu, které mnozí nemohou přijít na chuť.

„Je to pravda, budu kandidovat,“ řekla iDnes.cz Bobošíková, a tím svou kandidaturu potvrdila. Veškeré podrobnější informace chce uveřejnit až v úterý, prozatím tedy není nic jistého. Podle některých informací chce být ale na pražské kandidátce.

Spojí se i s DSSS

Jana Bobošíková by totiž měla kandidovat za stranu Volný blok politika Lubomíra Volného, která kritizuje koronavirová opatření a očkování proti onemocnění covid-19. Tato strana by měla ve volbách kandidovat společně s Dělnickou stranou sociální spravedlnosti (DSSS).

„Jde nám o to, aby se netříštily hlasy,“ komentoval v minulosti spojenectví předseda DSSS Tomáš Vandas. DSSS je česká ultranacionalistická radikální mimoparlamentní politická strana s důrazem na národní a sociální hledisko.

V minulých volbách se do Sněmovny například dostala také radikálnější strana SPD vedená Tomiem Okamurou, za kterou kandidoval již zmíněný Lubomír Volný. Nicméně postupem času je podle politologů v dnešní době strana SPD vnímána jako ta umírněnější.

Aktuálně Jana Bobošíková pracuje v Institutu svobody a demokracie, který založila v prosinci 2019. A ve správní radě sedí například i Hana Lipovská, ekonomka a radní České televize. A obě ženy se až moc dobře znají, protože to mezi nimi několikrát bylo dost ostré.

„Mimochodem společně obě ženy prosluly například podáním trestního oznámení kvůli zrušení části volebního zákona Ústavním soudem. Ústavní soudce Pavla Rychetského, Jana Filipa a Kateřinu Šimáčkovou podezíraly ze zneužití pravomoci úřední osoby a z maření přípravy a průběhu voleb,“ píše iDnes.cz.

V politice zkusila téměř všechno

Známou se Bobošíková stala především díky kauze v České televizi z období na přelomu roku 2000 a 2001. V té době byla známou tváří náhradního oficiálního vysílání a jedním ze dvou manažerů ČT, kdy několikrát čelila naštvaným redaktorům. Co se týče jejího politického zaměření, vždy byla euroskeptická a nacionalistická.

„Kromě toho, že v minulosti Bobošíková působila v Evropském parlamentu, byla také předsedkyní strany Suverenita, nebo Politiky 21 a Hlavy vzhůru. V roce 2008 pak také kandidovala za KSČM na prezidentku České republiky. Před samotnou volbou však kandidaturu stáhla,“ píše iDnes.cz.

Autor: Ivan Glaser



Související články