Helena Houdová žije společně s dětmi na Bali, i tak je o ní u nás hodně slyšet. Na sociálních sítích si nedávno stěžovala na opatření proti covidu, když nošení roušek a respirátorů označila za podobnou situaci, kdy se nosily žluté hvězdy za druhé světové války.
Svým názorem ale rozčílila některé české celebrity. Na jejím instagramu se objevil příspěvek, který porovnává dnešní nošení roušek a dalších opatření proti koronaviru s tím, jak Židé nosili žluté hvězdy. Na jejím profilu se můžete také dočíst, že opatření jdou proti svobodě každého jednotlivce.
Opatření jsou podle Houdové pouhou manipulací
Houdová se v posledních letech věnuje sexualitě, spiritualitě a hodně oslavuje ženství. Pořádá online kurzy, na kterých ostatní učí, jak milovat, soucítit a svou radostí ozdravovat planetu, na které žijeme. Svým přirovnáním aktuální situace s tou z roku 1941 ale překvapila nejednoho člověka, jak uvedl server iDNES.cz.
K tématu se vyjádřila například Nikol Leitgeb (dříve Štíbrová), která vyzvala své sledující, aby sami napsali svůj názor. Za to Pavel Novotný, starosta Řeporyjí, zvolil ostřejší kritiku. I ten využil sociální sítě, aby sdělil svůj názor na věc.
„Že Miss ČR 1999 před lety hráblo, od té doby zaklíná vodu, kníká do mušle pod palmou v rámci master classes pro bohaté ezočakronány a děti místo školy berou rozum ve větvích stromů, je věc jedna a její,“ začal svůj příspěvek Novotný.
„Ale ta přirovnání… dle mého morální dno a opak osvícenosti, kterou se ohání,“ pokračoval na svém twitteru. Houdová také mimo jiné uvedla, že je zodpovědná pouze za své zdraví, možná ještě za to svých dětí, ale odmítá ji za někoho jiného. Sama mluví se svými emocemi, které se v ní střídají – strachem, bolestí, úzkostí nebo smutkem.
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Houdová se netají tím, že nečte negativní zprávy a věnuje se jen sama sobě
Topmodelka Houdová se nikdy netajila tím, že používá přírodní kosmetiku, jí živé potraviny a mnoho hodin denně tráví v propojení se Zemí. Nikol Leitgeb nesouhlasí ani s jejím názorem, co se zdraví týče: „Nesouzním. V případě, kdy je někdo nakaženej infekční chorobou a rozsévá ji dál, je dle mýho zodpovědnej za zdraví, respektive za nemoc dalších.“
Bývalá herečka v názoru ještě pokračovala, dodala, že „kromě lásky si v komunitě žen a mužů můžeme předávat různý breberky“. Houdová ale kritiku nevzala a ještě připsala, že cílem těchto opatření je rozdělit lidi na dva tábory a poštvávat je proti sobě. Také uvedla, že útočné zprávy na její osobu bude z profilu mazat.
Názor modelky Heleny Houdové se nelíbí ani historikům, kteří mluví o urážce utrpení obětí holokaustu. Že se obě situace nedají ani trochu porovnat, potvrzuje také Židovská obec nejen u nás, ale také na Slovensku. Pro mladší ročníky už bude možná zapomenuto, o co vlastně v roce 1941 šlo.
Židé byli diskriminování ze strany nacistického Německa. Nejen na území Protektorátu Čechy a Morava museli mít na veřejnosti připnutý symbol Davidovy hvězdy s nápisem „Jude“. A během druhé světové války bylo vyvražděno asi 6 milionů Židů, z toho bylo 1,5 milionů dětí.
Autor: Raina Tomanová