Zažili jste déjà vu? Doktor přichází se zajímavým vysvětlením

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
deja vu pamet mozek
Zdroj: Crystal Eye Studio/Shutterstock

Pocit déjà vu zažil snad téměř každý. Jedná se o zvláštní pocit, kdy se člověk domnívá, že na tom daném místě už dávno byl nebo to, co se stalo, už prožil. Slovo pochází z francouzštiny a znamená „již viděno“. Jenže ačkoliv neurověda má poměrně jasno, odborníci přes vesmír mají zcela jiný názor. Informuje o tom web Anomalien.com.

Již dávno v minulosti se o tomto fenoménu začalo mluvit a neurologie a neurověda přišly s tvrzením, že se jedná o určitý druh poruchy. Teprve v posledních letech se o tomto úkazu mluví čím dál více a někteří se domnívají, že se nejedná o pouhou poruchu paměti našeho mozku.

Podle vědců a lékařů dochází k déjà vu v momentě, kdy se prolínají staré a nové zážitky, a tak získáme pocit důvěryhodnosti a toho, že už se to opravdu stalo. Ale někteří jasnovidci i jiní lidé tvrdí, že se jedná o propojení několika vesmírů či se nám jen mysl snaží ukázat smysl a cíl naší cesty.

Dodnes není tento jev zcela vysvětlen

Pravou příčinu takových stavů však nikdo nedokázal vysvětlit. Podle mnohých se může jednat o takzvaný multiverse, tedy propojení několika světů najednou, v podstatě se bavíme o paralelních vesmírech.

„Kvantová fyzika potvrzuje, že pomocí déjà vu lze skutečně cestovat mezi paralelními světy,“ vysvětluje pro anomalien.com svůj pohled Dr. Michio Kaku. Podle jeho slov i profesor Steven Weinberg, slavný teoretický fyzik a nositel Nobelovy ceny, tuto teorii potvrzuje. Podle nich je s námi v jedné místnosti i několik jiných realit zároveň.

„Všude kolem vás vysílají stovky různých rádiových vln ze vzdálených stanic. V daném okamžiku jsou vaše kancelář, auto nebo obývací pokoj plné těchto rádiových vln. Pokud však zapnete rádio, můžete současně poslouchat pouze jednu frekvenci,“ vysvětluje Kaku.

Tím demonstruje to, že lze vždy poslouchat jen jednu z těchto frekvencí. A podle jeho vyjádření je to podobné i u vesmírů. Každý je naladěný na jednu určitou frekvenci, kterou je schopen vnímat. To ale neznamená, že ty ostatní zkrátka neexistují.

Můžeme se pohybovat v jiném vesmíru, tvrdí Kaku

Náš vesmír se pohybuje na určité ojedinělé fázi a vzhledem k tomu, že v každém vesmíru je jiné časové pásmo, nemůže dojít k jejich vzájemnému propojení. Podle Kakua je ale možné, že pokud se někdy dostanou vesmíry na stejnou frekvenci, můžeme se na malý okamžik pohybovat mezi nimi.

Dr. Kaku pro web Anomalien.com současně uvedl, že pokud člověk zažije pocit déjà vu, je přesvědčen o tom, že se v některých případech lidem skutečně daří cestovat mezi několika různými vesmíry a realitami, v nichž se nacházíme, přesně tak, jak o tom pojednává teorie paralelních vesmírů.

Zdroj: Anomalien.com

Autor: Ivan Glaser



Související články