Žena prince Harryho Meghan podle politologa Alexandra Tomského na politiku rozhodně nemá. Dle jeho slov je pouhým produktem levicové vlády, antirasismu a multikulturalismu. I přes jeho ostrá slova si ale myslí, že ačkoliv je „falešná jak pětník“, má v rámci ideologie našlápnuto.
„Já v tom žádnou politickou angažovanost nevidím, protože dochází ke zkreslení situace,“ uvedl politolog Alexander Tomský v pořadu Nový den CNN Prima NEWS.
Vyvrací tím tak možné Meghanino „dobírání si“ demokratů. Dle jeho slov jsou dnes důležitější emoce než samotné důkazy.
„Samozřejmě Meghan je typickým produktem Hollywoodu. Levicové politiky, antirasismu, sociální inkluze, sociální spravedlnosti, multikulturalismu a tak dál,“ vysvětluje pro televizi Prima s odkazem na to, že to není vůbec o tom, zda by měla politický talent, umět mluvit a vyjadřovat se. Když nedávno probíhaly volby prezidenta, bylo vidět, že ho Meghan podporovala, doplnil Tomský.
Meghan je spíše demokratka
„Celá současná ideologie sociální spravedlnosti, multikulturalismu. Dneska je společnost rozdělena na konzervativce a liberály, takzvanou liberální levici. A ona je samozřejmě produktem Hollywoodu, Kalifornie. Kalifornii se někteří konzervativci posmívají, že je sovětskou republikou,“ tvrdí politolog. Dle něj je Meghan rozhodně na jejich straně.
Tomanský si o tom myslí své. „Ale má talent politický? Má nějaké opravdové charisma? Má schopnost formulovat politiku, politické názory? Jiné, než je tahleta budovatelská ideologie? Myslím, že ne,“ dodal.
Zároveň rozebral i její šlechtický titul. Vzhledem k postojům v britské společnosti působí na jednu stranu trapně, dle jeho slov ale v Americe britskou monarchii milují a jsou jí fascinováni.
Meghan se stala středem pozornosti
Tím, že se Meghan provdala do královské rodiny a udělala si tak si svou kariéru, stala se tak středem pozornosti. „Ale to vůbec neznamená, že tam není zvláštní paradox toho, že je privilegovaná. A v politice dnes nesmíte mít žádná privilegia. To se nesmí. Je to zakázané. To, co ale v posledních dnech předvádí, už být horší nemůže,“ rozpovídal se politolog.
Dle něj její chování vážným způsobem politicky likviduje královskou rodinu, a hlavně samotnou královnu. „Ale na druhou stranu nezapomínejte, že více než polovina Britů jsou skutečně monarchisté až do dřeně kostí a že litují Harryho a litují královnu. Harrymu popularita v Británii spadla snad o dvě třetiny.“
Emoce jsou na prvním místě
Na druhou stranu obliba Meghan v Americe vzrostla. Dle Tomského je to země, kde jsou emoce nejdůležitější a nesmí nikde chybět. Dnes už ani ne v politice. „Ale ve vládnoucí ideologii, kterou podporuje politická elita, se o něčem takovém pochybovat nesmí. Tam se emoce dostávají nad důkazy. Emoce jsou víc než pravda,“ řekl pro CNN Prima NEWS.
Toman ještě dodal, že údajně padlo v britské televizi několik hlav poté, co byla Meghan u Oprah Winfreyové, a ozvali se, že její slova nejsou pravdivá. V televizi se tak odehrála cenzura. Jak celá situace může dopadnout, si nikdo netroufá ani předvídat.
Autor: Ivan Glaser