Vlhké zdi v domě nevěští nic dobrého. Objevíte-li nevzhledné mokré mapy, které mohou přejít až v plesnivé skvrny, začněte co nejdříve jednat. Neřešená vlhkost jednak výrazně snižuje životnost domu, a jednak má neblahý vliv na naše zdraví. Mezi nejčastější zdravotní potíže patří dýchací problémy a bolesti hlavy.
Co patří mezi nejobvyklejší příčiny?
Viníkem je ve většině případů vzlínající vlhkost, jejímž zdrojem je podloží nebo okolní zemina. Možnou příčinou mohou být také porušené rozvody vody, kanalizace a topení. Za vlhkostí může stát rovněž nesprávně napojený okapní systém. Izolace vlhkého zdiva vás zbaví nepříjemných následků vlhkosti. Jimi mohou být solné výkvěty, odlupující se omítka, nepříjemný plísňový zápach. V potaz je třeba vzít související energetické a tepelné ztráty.
Sanaci nechte na odbornících
Jsou totiž vybaveni profesionálními moderními přístroji, které dokáží celkově zhodnotit stav budovy. Získaná data jsou softwarově zpracována, díky čemuž je navrženo optimální řešení. Metod odvlhčení zdiva se nabízí hned několik. Může to být podřezání zdiva diamantovým lanem či řetězovou pilou, chemickou injektáží, aktivní elektroosmózou, naražením nerezových plechů po celém obvodu budovy. Zmiňovanými způsoby lze ošetřit rodinné domy, historické, církevní a administrativní budovy atd.
Nahraďte ruční práci mechanickou metodou
V dnešní době už není třeba vlhké zdivo ručně rozbírat, nýbrž celou práci za vás odvede řetězová nebo lanová pila. Jak to funguje? Prostřednictvím strojního podřezání zdiva se ve zdivu vyřízne spára, do níž je vložena plastová fólie či sklolaminátová deska. Následují tlaková injektáž formou cementové suspenze. Diamantovou pilou lze podřezat kámen a beton, řetězová pila se doporučuje na cihlové zdivo. V obou případech platí, že je zapotřebí, aby ošetřované zdivo bylo soudržné.
Autor: redakce